elkommen til Kallax-hytten – en nyrenoveret hytte hos os på Arcus! Et perfekt ophold for familien, hvor du bor tæt på både legeplads og badestrand. Disse renoverede dobbelthytter er 32 kvm store og har plads til op til fire personer. Sengepladserne er fordelt på et separat soveværelse med en 160 cm dobbeltseng samt en sovesofa i opholdsrummet med plads til to personer. Dyner og puder findes til alle senge i hytten.
I hytten er der et stort badeværelse med toilet og bruser. I det rummelige opholdsrum er der TV, sovesofa samt et køkken med ovn og mikrobølgeovn. Udenfor hytten er der også en hyggelig terrasse, som om sommeren er udstyret med havemøbler. Her kan man nyde solen, lækre måltider og gode bøger. Bemærk, at barneseng kun kan placeres i opholdsrum/køkken. Parkering findes lige ved hytten.
Afvigelser fra billederne kan forekomme. Bemærk, at hytten i øjeblikket er under renovering, og nye billeder vil blive tilgængelige, så snart renoveringen er færdig.